Víte jakou plaveckou čepici pro vaše dítě?

Víte jakou plaveckou čepici pro vaše dítě?

Poradíme vám, jak vybrat plaveckou čepici pro kluka či malou slečnu, kteří chodí na plavání ať ve škole nebo ve školce. Víte, proč by je vlastně děti měli nosit? 

Proč používat dětskou plaveckou čepičku?

Dětské čepičky na plavání jsou užitečné hned v několika ohledech. Nejen, že některé plavecké kroužky pro školní i předškolní děti je přímo vyžadují, ale jsou hlavně praktické. Hlavním důvodem je, že vlasy pod čepičkou budou suché a odpadne tím tak zdlouhavé foukání vlasů dětem po plavání. Hlavně pokud těch dětí mají paní učitelky nebo maminky na starost více :-) Dalším důvodem je, že vlasy nepřekáží při plavání. Hlavně u děvčat je výhoda v tom, že se nepletou do obličeje a do pásků brýlí. V neposlední řadě, je to ochrana vlasů před chlorem a jejich vysušování.

 

Jakou čepičku vybrat pro děti od 2 do 7 let?

Pro kluky

Kluci mají tak trochu výhodu, že mají většinou krátké vlasy, takže s čepičkami nebývá žádný problém. Ideální jsou klasické silikonové čepice v dětském provedení. Velmi oblíbené jsou čepice se zvířátky od Emme.

Tyto silikonové čepičky sice nepropouštějí vodu, ale trochu více táhnou a občas tahají za vlasy. Trochu pohodlnější jsou látkové nebo spandexové čepice se silikonem. Dobře se nasazují, netahají, ale vlasy jsou pod nimi více mokré. Například výborná je čepice Speedo Pace cap junior.

 

Pro holky

Děvčata to mají trošku složitější zvlášť, když mají delší vlásky. Pro krátké vlasy se hodí také silikonové dětské čepice, které dobře těsní. 

 

Tabulka rozměrů pro plaveckou čepičku pro děti Emme

  Rozměr   Délka v cm
  A (délka na kraji)   17 cm
  B (hloubka čepičky)   18 cm
  C (rozměr po natažení čepičky)   20-25 cm
  Obvod hlavy   cca 43-54 cm

Pro starší holčičky s delšími nebo hodně hustými vlasy už doporučujeme čepice pro dospělé. Vlasy se totiž pod čepici lépe vejdou a ta pak nesjíždí z hlavy. Z nepropustných to jsou potom čepice speciálně na dlouhé vlasy nebo klasické silikonové čepice.

 

Velmi pohodlné čepice jsou silikonovo-látkové. Velmi dobře se nasazují, netahají za vlasy, ale opět více propouští vodu, protože tolik nepřilnou k obličeji. V nabídce máme tento typ od značek Emme, Speedo a Aqua Sphere

 

Jakou čepičku vybrat pro děti od 7 do 15 let?

V této věkové kategorii už je těžší vybírat. Většinou děti nosí již dospělé velikosti plaveckých čepic.

Tabulka rozměrů pro dospěláckou plaveckou čepičku

  Rozměr   Délka v cm
  A (délka na kraji)   18,5 cm
  B (hloubka čepičky)   19 cm
  C (rozměr po natažení čepičky)   25-28 cm
  Obvod hlavy   cca 50-60 cm

 

Pro menší hlavy nebo méně vlasů nabízíme juniorské čepice od různých značek. Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 7 206 ks zboží máme na skladě
  • 293 zákazníků online


X