Typ pásků a nastavitelnost

Typ pásků a nastavitelnost

Nedílnou součástí plaveckých brýlí je i pásek. A my vám řekneme, s jakými druhy se můžete setkat.

Každé plavecké brýle mají pásek trochu jinak řešený. Většina z nich je vyrobena ze silikonového materiálu. Silikon je odolný, protialergenní materiál s dobrou elasticitou. tak se pojďme podívat na nejčastější typy pásku.

 

Jednoduchý

Plavecké brýle drží na hlavě pouze jedním pruhem pásku. Ten může být jakkoliv široký nebo se může uprostřed hlavy i rozšiřovat. Výhodou je jednoduché nasazení a snadná manipulace, proto je velmi velmi oblíbený u dětských brýlí - junioři si zvládnou nasadit brýle i sami.

 

 

Dvojitý

Tento druh pásku je řešený jako jedna dlouhá gumička, která je brýlemi provlečena 2x. Výhodou je lepší držení na hlavě, protože že si jeden pruh můžete dát výše a jeden níže.

 

Uprostřed rozdvojený

Tento typ je kombinací výše zmíněných. Od stran očnic jde jeden pruh, který se uprostřed hlavy rozděluje na 2. Výhodou je lepší manipulace a pohodlnější utahování. Navíc rozdvojený pásek lépe drží brýle na hlavě.

 

 

 

 

Nastavitelnost pásku

Pásek u plaveckých brýlí se dá na hlavu nastavit hned několika způsoby. 

 

Postranní klipy

Po stranách brýlí, většinou hned u očnic, jsou spony nebo klipy na utažení pásku. Buď je spona součástí přímo očnic nebo jsou spony umístěny na pásku v blízkosti očnic. Každý konec pásku se dá utahovat a povolovat zvlášť.

 

 

Rychlospony

Využívají se nejčastěji u brýlí s dvojitým páskem. Na jednom pásku se upevní spona, do které se provléknou konce. Také může být varianta umístění rychlospon na každém pruhu pásku, horním i dolním. Utahování je tedy zezadu na hlavě.

 Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 7 397 ks zboží máme na skladě
  • 265 zákazníků online


X