Práce paží v plaveckém způsobu prsa

Práce paží v plaveckém způsobu prsa

prvním díle naší prsařské školy jsme se věnovali správné technice nohou při plavání. Tentokrát se mrkneme na to, jak by měly pracovat ruce.  

I při práci rukou rozlišujeme opět tři fáze, tedy záběrovou (také nazývána přípravná), fázi přenosu a opět splývání.

1) Přípravná neboli záběrová fáze začíná vzpažením horních končetin. Dlaně máme vytočené směrem ven a paže jdou od sebe do stran. Pak se paže ohýbají v loketním kloubu a záběr míří šikmo dolů pod trup. Tady se snažíme zaujmout co největší záběrovou plochu z celé horní končetiny s vysoko položenými lokty. Jakmile dlaně dosáhnou úrovně loktů, přitáhne plavec lokty v úrovni ramen pod hrudník. Při tomto pohybu se plavec dostává do nejvyšší polohy nad hladinu a může provést nádech.

2) Tak a volně se dostáváme k další fázi, tedy fázi přenosu. Ruce vystrčíme vpřed do vzpažení a pokoušíme se napnout lokty. Lokty společně s dlaněmi směřují k sobě.

3) A máme tu závěrečnou fázi, v níž zaujímáme splývavou polohu těla, aby byl odpor vody minimální. Z této fáze pak volně opět přecházíme v první fázi.

Tak co, pomohl vám článek alespoň trochu, nebo stále ještě tápete v tom, jak správně používat při prsařském stylu ruce? Pro lepší představu si neváhejte pustit video z naší plavecké školy. ;-)Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 6 138 ks zboží máme na skladě
  • 437 zákazníků online


X