Nohejbal? I noha rekreačního hráče si zaslouží profesionální obutí

Nohejbal? I noha rekreačního hráče si zaslouží profesionální obutí

Máme mezi zákazníky zkušené borce, pro které je nohejbal vášní. Ti vědí, že bez kvalitních bot se nohejbalista neobejde. A pak je hodně zákazníků, kteří si dávají nohejbal rekreačně a říkají si, proč kupovat speciální boty, když obyčejná teniska přece úplně stačí.  Pro ně jsme připravili dnešní článek. Tenisky ani sandály totiž boty na nohejbal nenahradí ani náhodou.  V čem se dvě na pohled „skoro stejné“ boty nejvíc liší?

Je hodně rekreačních nohejbalistů, kteří se ptají, proč kupovat speciální boty, když obyčejná teniska přece úplně stačí.  Pro ně jsme připravili dnešní článek. Tenisky ani sandály totiž boty na nohejbal nenahradí ani náhodou.  V čem se dvě na pohled „skoro stejné“ boty liší?

Podrážka

Podpatek, hluboký vzorek nebo kolíky. Že se taková bota na nohejbal vůbec nehodí, poznáte ve chvíli, kdy nastavíte podrážku k bloku, a míč se odrazí od výstupku do autu, i když míříte do kurtu. Nohejbal se hraje celým povrchem boty, podrážka je stejně důležitá jako vršek.

Bota na nohejbal má podrážku rovnou, bez zbytečných výstupků, podrážka nepřesahuje okraj boty, ale přesně kopíruje nohu. Kopy jsou přesnější, hráč má v noze větší cit.


Špička a vnitřní nárt

Dvě spolehlivě nejnamáhavější části nohejbalové boty.  Právě nártem a špičkou se hraje nejvíc, právě špička boty začíná u normální tenisky při nohejbalu odcházet nejdřív - rozlepovat. Stačí pár utkání a tenisky hodíte do koše.

Nohejbalové boty mají špičku a vnitřní nárt zpevněné, lepší modely i dvojitým prošíváním, jejich podešev je často z jednoho dílu, rozlepovat se nemá co, boty vydrží dlouho, ať už hrajete častěji v poli nebo na bloku a smeči.

Materiál

Sportovní obuv ze syntetiky?  Otlačeniny, odřeniny a puchýře z vlhka nejsou ničím výjimečným, noha v neprodyšné botě nedýchá a paří se. Druhý problém: i když je bota ze syntetických materiálů anatomicky tvarovaná, nepřizpůsobí se noze nikdy docela. Hrozí zvrtnutí kotníku a další zranění.

Naopak - přírodní kůže, která se používá na kvalitní nohejbalovou obuv, se tvaru nohy přizpůsobí dokonale. Jako když hrajete v „pevné ponožce“ – v nohách i prstech máte cit. A na odřené prsty a puchýře na patách si ani nevzpomenete.

 

Jakou značku zvolit?

Přesvědčili jsme vás, že si vaše nohy zaslouží profesionální obutí, i když hrajete nohejbal jen rekreačně? Věříme, že ano. A pokud se ptáte, jakou značku zvolit, doporučíme jedinou – legendární botasky, boty nohejbalových šampionů. Vyberte si.
Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 9 349 ks zboží máme na skladě
  • 482 zákazníků online


X