Kde si v Praze zaplavete pod širým nebem?

Kde si v Praze zaplavete pod širým nebem?

Horké letní dny lákají k plaveckému tréninku pod modrou oblohou, kdy bazén prozáří sluneční paprsky. Jenže venkovní koupaliště bývají spíše koupací bazény plné nafukovaček a výskajících dětí, mezi kterými se plavec opravdu těžko proplete. Naštěstí je však také pár bazénů, které mají nataženou nějakou tu dráhu a v určitých denních hodinách si tam zaplavete.


Koupaliště Petynka se nachází v Praze 6 a nabízí velký 50m bazén a příjemnou atmosféru. Výhodou je i to, že si za hodinku plavání zaplatíte 60 Kč. Bazén s radostí navštěvujeme i my, podívejte se na naši recenzi, kde najdete více informací. 

Stadion Podolí je v Praze opravdu pojem, však také funguje už od roku 1965. V letních měsících na vás čeká velký 50m bazén, ale pokud toužíte po plavání venku i na podzim, je vám k dispozici menší 33m bazén s vyhřívanou vodou. Pokud si jdete zaplavat na hodinu, zaplatíte 110 Kč. 

Padesátimetrový bazén nabízí i Stadion SK Slavia. Venkovní bazén je v závislosti na počasí otevřen do půlky září a zaplavat si můžete taktéž i ráno před prací. Za hodinu a půl plavání dáte 100 Kč.

Poslední 50m bazén v Praze najdete na koupališti Čakovice. Bazén je rozdělen na dvě části, přičemž ta plavecká bývá ještě rozdělena lajnou. Pokud na koupaliště zavítáte v dopoledních hodinách, zaplatíte si 60 Kč a krásně si zaplavete. 

O pár metrů kratší bazén nabízí Koupaliště Stírka v Praze 8. V bazénu je natažena jedna dráha pro plavce, ale pokud dorazíte v dopoledních hodinách, bývá volno i v "koupací" části a navíc zaplatíte jen 80 Kč místo celodenního vstupného. 

Na stejném principu funguje i plavání na Koupališti Ládví. Bazén zde má sice opět o pár metrů méně, ale v dopoledních hodinách si v něm hezky zaplavete, a to také za 80 Kč. 

Pokud si chcete zaplavat blízko samotného centra Prahy, vydejte se do sportovního areálu Pražačka na Žižkově.  Daní za tuto polohu je však obsazenost bazénu, kterou v horkých dnech opravdu vystihuje pojem "hlava na hlavě". Areál má však otevírací dobu ve třech blocích: 6:00–8:00, 10:00–18:45 a 20:00–21:45. Pokud přijdete ráno nebo večer, je bazén prázdnější a vy si zaplavete. Za hodinu plavání zde zaplatíte 60 Kč. 

Jestliže si naopak chcete popojet na samý okraj Prahy, zamiřte na Koupaliště Klánovice. V bazénu dlouhém 25 metrů si zaplavete, i když kvůli jeho velikosti je lepší koupaliště navštívit v dopoledních hodinách, kdy tam není tolik návštěvníků. Pro děti mají druhý menší bazén s pozvolným vstupem, proto si hrají spíše v něm a větší bazén je k dispozici plavcům. Vyplatí se delší návštěva koupaliště, protože si zde musíte zakoupit celodenní vstupné za 110 Kč. Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 9 318 ks zboží máme na skladě
  • 378 zákazníků online


X