K čemu je plavecký šnorchl?

K čemu je plavecký šnorchl?

Plavecký šnorchl, tedy ten čelní, ne potapěčský, se stal častým společníkem plavců na bazénu. K čemu slouží a k čemu je dobrý?


 

Plavecký šnorchl je výbornou pomůckou pro začátečníky, kteří se teprve seznamují s plaveckou technikou. Díky němu se totiž plavec nemusí soustředit na dýchání a snažit se o takovou polohu těla, ve které by se pohodlně nadechl. Nemusí ani přerušovat plavání, protože si zrovna hluboce lokl chlorované vody, když se snažil o nádech.

Díky šnorchlu eliminujete rotaci těla a plavete v jedné rovné poloze po celou dobu. Můžete se tak plně soustředit na správnou práci paží a správnou plaveckou techniku a nemusí vás znepokojovat, že ten 50metrový bazén neudýcháte, protože si dýcháte naprosto plynule. Plavání se šnorchlem je dokonale symetrické, kdy oběma pažemi zabíráte stejně ze stejné pozice, tělo nijak nerotuje. 

Šnorchl je vodný pro začátečníky i pokročilé plavce. Začátečníci s ním mohou zdolávat první bazény, aniž by museli řešit správné dýchání, pokročilí plavci mohou zvyšovat tempo, protože se nezdržují nádechy. Obě skupiny plavců však mohou se šnorchlem skvěle zlepšovat plaveckou techniku a věnovat plnou pozornost správným trajektoriím paží. Pokročilým plavcům šnorchl pak umožńuje díky různým průměrům trubice zvyšovat kapacitu plic.

Plavecké šnorchly se vyrábí s různými průměry dýchací trubice. Pokročilí plavci často volí ty s malým průměrem. Tím proniká do plic menší množství vzduchu, čímž se plíce posilují. Posilují se i svaly, které si musí zvykat na práci za nižšího okysličení. Trubice lze zužovat speciálními nástavci, proto si plavci mohou trénink přizpůsobovat. 

Šnorchl jistě ocení i plavci, kteří mají problémy s krční páteří, či trpí její omezenou hybností. Při plavání se šnorchlem jsou hlava i krk v jedné, rovné a přirozené, pozici, páteř nijak nerotuje, nehýbe se. Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 9 318 ks zboží máme na skladě
  • 370 zákazníků online


X