K čemu je plavecký piškot?

K čemu je plavecký piškot?

Pokud se nebavíme o malé kulaté svačince, je piškot neboli pullbuoy či plavecká osmička plavecká pomůcka, která se vkládá mezi nohy, čímž je fixuje a tím nutí paže k větší práci. 


 

Piškot je uprostřed prohnutý a úzký, aby si ho mohl plavec pohodlně vložit mezi nohy. Okraje má rozšířené, proto se dobře drží a nevyklouzává. Piškot tak snadno zafixuje nohy k sobě a znemožní plavci, aby jimi kopal. Díky tomu se musí plně soutředit na trénink paží a více je posiluje. 

Piškot také nabízí určitý vztlak, čímž pomáhá plavci udržet tělo v ideální plavecké horizontální poloze. Nemusíte se tedy zabývat tím, že vám nohy klesají ke dnu, ale můžete věnovat plnou pozornost práci paží. 


 

V případě nutnosti se dá piškot použít i jako plavecká deska. Není to však jeho priorita, proto nemá takový vztlak a hydrodynamiku. Bude se tedy více potápět a hůře držet než správná plavecká deska. 

Piškotů je více druhů, různých tvarů a velikostí a různě kombinujících účely piškotu a účely plavecké desky. Všechny jsou však z pěnových materiálů a dobře nadnáší. 

Tip na závěr: Zkuste si piškot posunout od stehen níže, až mezi kotníky. Ještě ho držíte nebo vám uplaval? ;-)Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 9 384 ks zboží máme na skladě
  • 258 zákazníků online


X