Jak vybrat plaveckou čepičku?

Jak vybrat plaveckou čepičku?

Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být určitě závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou. 

Proč nosit plaveckou čepici?

Plavecké čepice maji hned několik funkcí. Chrání vlasy před chlorovou nebo mořskou vodou, která je ničí a velmi vysušuje. Příjemnou funkcí je, že čepička drží vlasy sepnuté, aby nevadily při plavání a nikde se nepletly. Můžete si proto pohodlně plavat a nepotřebujete stále odsunovat vlasy z očí. Při plavání v chladnější vodě je výhodou čepičky i to, že drží hlavu a uši v teple. V neposlední řadě čepice snižuje odpor vody, což je předností hlavně u závodních plavců.

Jak vybírat čepici?

Čepičku lze vybrat především podle materiálu nebo podle tvaru. Nejdůležitější je, aby vám dobře seděla a cítili jste se pohodlně. 

   

Materiál plaveckých čepic

   

Tvary a druhy plaveckých čepic

Z jakého materiálu mohou být plavecké čepice vyrobeny a jaké jsou jejich přednosti?

 

 

Technologie výroby a jednotliv typy čepic podle toho jak jsou střižené.

Jak vybrat plaveckou čepici pro děti?

Dětské plavecké čepičky jsou menší než ty pro dospělé a většinou jsou také s dětským motivem. Dětské velikosti jsou univerzální a ve většině případů nejsou dělené na více variant. Pro předškolní děti a děti cca do 8 let tyto plavecké dětské čepičky doporučujeme.

  

Berte však v úvahu také délku vlasů. Pokud sháníte čepičku pro dlouhovlasou holčičku ve věku kolem 6 let, automaticky volte mezi plaveckými čepičkami pro dospělé, dlouhé vlasy zvětšují obvod hlavy. Pomocníkem pro výběr jsou velikostní tabulky přiložené v popisku u každé z dětských plaveckých čepic. Pokud má dítě dlouhé vlasy, počítejte vždy s několika cm navíc. Diskuze

Vložit komentář
 • 1

  Barbora dne 6. 12. 2018 napsal:

  Dobrý den, pořídila jsem si čepici na plavání, ale klouže mi z hlavy. Mám dlouhé vlasy po lopatky a i když ji natáhnu co nejníž do čela, tak mi vyjíždí nahoru. Co dělám špatně?
 • 2

  Sam - Sportex dne 6. 12. 2018 napsal:

  Dobrý den, co popisujete se u silikonových čepic může stávat. Můžete zkusit buď větší čepici (čepice pro dlouhé vlasy) nebo používat plavecké brýle, které při nasazení čepici lépe fixují.
 • 3

  Jaroslav Neterda dne 11. 12. 2019 napsal:

  Kdysi jsem ve Švýcarsku dostal pro závodech na VŠ plaveckou čepici s helvétským křížem, která se pevně fixovala pod bradou. Po velmi dlouhém čase bohužel dosloužila a pak jsem si koupil čepici, která byla nylonová a neustále se vyhrnovala, po každém přeplavaném bazénu jsem ji musel prakticky znovu nasazovat a vůbec neplnila svoji funkci asi něco takového, co máte převážně na webu. Chci čepici, která sedí na hlavě jak přišitá, chrání uši a to za všech okolností (!!!) i když např. plavu velmi razantní kraul (razantní delfín už neplavu). Nechápu proč nemáte čepici, která se dá zafixovat pod bradou a má pak mnou požadovanou vlastnost vojenské helmy. A měla by mít přijatelnou cenu, vaše převážně umělecké designové kousky mě neoslovují

Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
 • 98% spokojených zákazníků
 • 9 317 ks zboží máme na skladě
 • 380 zákazníků online


X