Jak vybrat plaveckou čepičku?

Jak vybrat plaveckou čepičku?

Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být určitě závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou. 

Proč nosit plaveckou čepici?

Plavecké čepice maji hned několik funkcí. Chrání vlasy před chlorovou nebo mořskou vodou, která je ničí a velmi vysušuje. Příjemnou funkcí je, že čepička drží vlasy sepnuté, aby nevadily při plavání a nikde se nepletly. Můžete si proto pohodlně plavat a nepotřebujete stále odsunovat vlasy z očí. Při plavání v chladnější vodě je výhodou čepičky i to, že drží hlavu a uši v teple. V neposlední řadě čepice snižuje odpor vody, což je předností hlavně u závodních plavců.

Jak vybírat čepici?

Čepičku lze vybrat především podle materiálu nebo podle tvaru. Nejdůležitější je, aby vám dobře seděla a cítili jste se pohodlně. 

   

Materiál plaveckých čepic

   

Tvary a druhy plaveckých čepic

Z jakého materiálu mohou být plavecké čepice vyrobeny a jaké jsou jejich přednosti?

 

 

Technologie výroby a jednotliv typy čepic podle toho jak jsou střižené.

Jak vybrat plaveckou čepici pro děti?

Dětské plavecké čepičky jsou menší než ty pro dospělé a většinou jsou také s dětským motivem. Dětské velikosti jsou univerzální a ve většině případů nejsou dělené na více variant. Pro předškolní děti a děti cca do 8 let tyto plavecké dětské čepičky doporučujeme.

  

Berte však v úvahu také délku vlasů. Pokud sháníte čepičku pro dlouhovlasou holčičku ve věku kolem 6 let, automaticky volte mezi plaveckými čepičkami pro dospělé, dlouhé vlasy zvětšují obvod hlavy. Pomocníkem pro výběr jsou velikostní tabulky přiložené v popisku u každé z dětských plaveckých čepic. Pokud má dítě dlouhé vlasy, počítejte vždy s několika cm navíc. 
Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 5 198 ks zboží máme na skladě
  • 219 zákazníků online


X