Jak se liší materiály u plavek

Jak se liší materiály u plavek

Jaký materiál zvolit při výběru plavek? 

Pokud chodíte pravidelněji plavat, tak jistě víte, že plavky po čase ztrácí svůj tvar, barvu a pružnost. S tímto problémem se jednotliví výrobci snaží vypořádat tak, že přicházejí s výrobou různých materiálů, které jsou k těmto nešvarům méně náchylné. Plavky pro muže a ženy jsou nejčastěji vyrobeny z chloruodolných materiálů, aby dokázaly čelit hodinám tréninku stráveným v bazénu. Nejčastějšími materiály jsou polyester, polybutylen, nylon a elastan v různých poměrech. 

Nejkvalitnější chloruodolné materiály výrobců plavek   

Tyto materiály používají výrobci zejména na tréninkové plavky, které mají plavci na sobě při každodenním plavání v bazénu.                                       

Speedo – Endurance+  

 

Arena – MaxLife

 

 Funkita, Funky Trunks – C-INFINITY

50 % Polybutylén a 50 % polyester

47 % Polybutylén a 53 % polyester

100 % Polyester

Do těchto materiálů se určitě vyplatí investovat. Plavky vám déle vydrží, uchovají si svůj tvar a nebudou se sypat. Tyto materiály jsou používané jak na dámské, tak na pánské i dětské plavky. Ostatní materiály jsou také vhodné na plavání. Vyrábí se z materiálu s přídavkem elastanu nebo lycry a jsou zpravidla levnější s nižší životností.

Ostatní tréninkové materiály

Speedo Endurance 10

Speedo Sculpture

Arena MaxFit

Arena Body Lift

 

Arena Body Lift

80 % polyamide a 20 % elastan

80 % polyamide a 20 % elastan

80 % polyamide a 20 % elastan

80 % polyamide a 20 % elastan + lycra

Výrobci plavek myslí i na ženy, které si přejí plavky s formujícím efektem. Pro ženy jsou proto vyvinuty materiály Speedo Sculpture a Arena Body Lift. Tyto materiály jsou speciálně určeny pro vytvarování postavy - střih plavek je kostruován tak, aby bylo zpevněno bříško, prsa či boky. Tyto materiály jsou až několikrát pevnější než běžné materiály. Jsou vhodné pro plavkyně, které chtějí mít tvarovanou postavu i ve sportovních plavkách. Vhodné pro tyto typy postav:

 

O plavkách už víte vše. Pokukujete po plaveckých brýlích? Tady radíme, jak si vybrat ty správné plavecké brýle.
Diskuze

Vložit komentář
 • 1

  Marek dne 22. 10. 2017 napsal:

  Dobrý den, mám dotaz. Koupil jsem si plavky Speedo Endrurance + (50%polyester 50%polybutylen) a mám je jako závodní, jenže teď jsem našel plavky od značky YingFa a plavky potažené teflonem (81% polyester 19% lycra) tak by mě zajímal Váš názor jaké plavky jsou lepší v ohledu závodění.
 • 2

  Angelika - Sportex dne 23. 10. 2017 napsal:

  Dobrý den, na závody doporučujeme plavky homologované FINA, tyto plavky YingFa neznáme, neprodáváme, takže bohužel nemůžeme to porovnat s Endurance+ jenom podle složení. Děkuji.

Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
 • 98% spokojených zákazníků
 • 7 225 ks zboží máme na skladě
 • 252 zákazníků online


X