Jak na nohy?

Jak na nohy?

Otázkou v nadpise máme samozřejmě na mysli, jak by měla vypadat správná technika nohou při plaveckém stylu prsa. ;-)

Techniku práce nohou si rozdělíme do tří fází – přípravné, záběrové a fáze splývání.  

1) V přípravné fázi probíhá skrčování nohou, a to z úplného natažení. Při této fázi se nohy ohýbají v kolenou do ostrého úhlu, aby plavec dostal chodidla co nejblíže k hýždím. V této fázi se paty dostávají těsně pod vodní hladinu. Konec této fáze je charakteristický tím, že v kolenních kloubech svírá plavec ostrý úhel, zatímco v kyčelních kloubech je to úhel tupý. Zároveň usilujeme o to, abychom měli kolena co nejblíže u sebe, maximálně na šířku boků, a vytvořili tzv. úzký kop.

2) V záběrové fázi vytáčíme špičky nohou a celá chodidla do stran. Zde záleží především na tom, jak dobře chodidla vytočíme do stran, abychom se do nich mohli následně opřít. Kop tedy směřuje rychlým švihovým pohybem směrem do stran a vzad, načež se nohy natahují a na konci záběru se nám boky dostávají výš než trup.

3) A zde dostáváme se k poslední fázi, což je fáze splývání. Jak dlouho fáze potrvá, závisí především na síle kopu, délce trati nebo závodníkovi. Nohy jsou tu natažené a chodidla napnuta tak, aby plavec vytvářel co nejnižší odpor.  Diskuze

Vložit komentář
  • 1

    irina dne 10. 5. 2018 napsal:

    Diky moc,strasne mne pomohli

Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 6 138 ks zboží máme na skladě
  • 439 zákazníků online


X