Druhy a tvary plaveckých čepic

Druhy a tvary plaveckých čepic

Jak se správně orientovat v plaveckých čepičkách a proč jsou některé dražší a vypadají jinak? Pojďte se podívat, jaké mají čepičky střihy a jak se vyrábí. 

Klasický střih

Tento střih čepice je nejčastější. Je to určitě z hlediska výroby a ceny, protože tento typ bývá nejlevnější. Čepice je složena ze dvou částí, které jsou uprostřed hlavy spojené švem. Tento šev jde od středu čela až ke krku. Nevýhodou u tohoto střihu je, že se právě u tohoto švu materiál krčí a dokonale nepřilne k hlavě. Čepice jsou vytvarované tak, aby alespoň z části zakrývaly uši.

Plavecká čepička Arena Classic modrá  

Výlisek z jednoho kusu

Tento střih je oblíbený u závodních plavců, protože má nejnižší odpor ve vodě. Celá čepice je pouze z jednoho kusu vytvarovaného přesně podle hlavy. Na tento typ se používají speciální lisy a formy. Nemá žádný šev a proto lépe padne na hlavu. Tyto čepice jsou buď ze silikonu nebo latexu.

Plavecká čepice Speedo 3D Fast Cap Plavecká čepička Emme Racer Silicone Plavecká čepička Arena Moulded Stripe

Čepice složená z více dílů

Jedná se hlavně o látkové čepice, které jsou sešité převážně ze tří nebo více dílů látky. Je to především proto, aby čepička dobře seděla na hlavě. Čepice mohou mít různý design a provedení. Dokonce existují i čepice, které mají několik vrstev a vrstvy se natahují zvlášť.Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 9 317 ks zboží máme na skladě
  • 377 zákazníků online


X