Barva očnic u plaveckých brýlí

Barva očnic u plaveckých brýlí

Každá barva očnice má svou funkci. Jaká je ideální pro vás? 

Zrcadlové nebo barevné?

Očnice plaveckých brýlí se dělají v mnoha barvách. Nejoblíbenější jsou určitě kouřové (šedohnědá barva), čiré, modré a zrcadlové. Jaký je mezi nimi rozdíl? Proč se dělají různé barvy? Nejde jenom o design, některá zabarvení mají projasňující účinky ve vodě, jiné naopak tlumí světlo. Například zrcadlově zabarvené čočky odrážejí světlo, pokud se podíváte na plavce, který je má, tak mu do očí neuvidíte, ale on vám ano. Ve venkovním bazénu jsou vhodné, kdežto při nižším osvětlení ve vnitřním bazénu to není ideální volba. Pojďme si představit funkce různě barevných očnic.

Zrcadlové

Zrcadlové (mirrorové) očnice jsou zpravidla tmavší, ale není to pravidlo. Záleží na barvě polykarbonátu a síle mirrorové vrstvy. Brýle jsou velmi vhodné na plavání venku nebo ve venkovních bazénech. Tlumí totiž sluneční světlo a nenamáhají oči. Zrcadlové očnice mohou mít také barevné zabarvení, například do zlata, modra, růžova nebo červena. Je to však pouze designová záležitost.

 

Kouřové

Mají podobnou funkci jako zrcadlové s tím rozdílem, že mohou být lehce světlejší. Snižují také celkový jas barev bez nadměrného zkreslení. Záleží to však na odstínu konkrétních brýlí, můžete si tedy vždy vybrat, jak velkou sílu kouřového efektu chcete. 

Modré

Modré očnice jsou navrženy tak, aby snižovaly oslnění od vody a zajišťovaly viditelnost v ostrém světle jak v interiéru, tak venku.

 

Fialové/Růžové

Takto barevné čočky nabízejí nejlepší kontrast objektů proti zelenému nebo modrému pozadí, což je dobrou volbou pro venkovní použití.

Žluté/Oranžové

Tyto odstíny očnic prakticky eliminují modrou z barevného spektra, takže všechno se ve vodě zdá ostré a jasné. Také celkově projasní bazén. Ideální do vnitřních prostor.

Čiré

Jejich výhoda je, že poskytují jasný pohled bez zkreslování barev. Ideální do vnitřních bazénů.

Polarizované brýle

Stejně tak jako sluneční brýle i plavecké se dělají s polarizační úpravou. Polarizovaná skla přinášejí jasnější vidění díky potlačení odlesků a tím i nepříjemného oslnění.

Jak funguje polarizace (obrázek vlevo bez polarizovaných brýlí)

 

Barvy očnic bychom tedy měli. A co typy těsnění očnic? Víme a poradíme v dalším dílu našeho seriálu a plaveckých brýlích ;-)Diskuze

Vložit komentář

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Vložit komentář

Vaše jméno: *
 
Váš e-mail: *
   
Komentář: *
 
Ochrana proti spamu vložte 3 znaky z obrázku*:
image  
* povinné položky
  • 98% spokojených zákazníků
  • 7 398 ks zboží máme na skladě
  • 224 zákazníků online


X