Sportoviny

Radíme

Plavání v těhotenství

Harmonizační plavání pro těhotné je ideální relaxací pro ženy v jakékoliv fázi těhotenství, protože kde jinde by i devítiměsíční bříško mělo být menší překážkou, než ve vodě? O výhodách jsme si popovídali s Danou Lesovou, instruktorkou plavání pro těhotné z plavecké školy Ve vodě doma. 

Jak správně zvolit velikost plavek?

Plavky musí výborně sedět, nesmí se nikde krčit, nesmí nikde plandat. Problémem je, že na trhu je více výrobců a jejich číslování se může lišit. Aby pro vás byl výběr jednodušší, nabízíme přehledně velikostní tabulky tří největších výrobců plavek. 

Druhy a tvary plaveckých čepic

Jak se správně orientovat v plaveckých čepičkách a proč jsou některé dražší a vypadají jinak? Pojďte se podívat, jaké mají čepičky střihy a jak se vyrábí. 

Jak se starat o desku a piškot?

Funkční vlastnosti plaveckých desek a piškotů vlastně nelze ohrozit, protože díky svým materiálům budou mít stále vztlak a budou nadnášet. Ovšem kdo by chtěl přijít na bazén s deskou, která vypadá, že večer předtím posloužila jako myší večeře? 

Jak se starat o plaveckou čepičku?

Ano, i obyčejná silikonová čepička na plavání ocení, pokud se o ni budete hezky starat. Za odměnu vám bude společnicí na spoustu uplavaných bazénů. Ovšem pozor, nesmrtelnost čepičky naše tipy nezajistí. 

Jak se starat o plavecké brýle?

Právě jste uplavali první bazény s novými brýlemi a nemůžete si vynachválit, jak krásně sedí a jak dobře se přes ně kouká? Aby to takto vydrželo co nejdéle, je potřeba brýlím věnovat určitou péči.

Jak se starat o šnorchl?

Plavecký šnorchl, stejně jako další plavecké pomůcky a vybavení, potřebuje určitou péči, aby vám byl společníkem v bazénu po dlouhou dobu. Obecné pravidlo? Šnorchl má rád sucho a tmu.

Jak se starat o plavky?

Plavky, stejně jako ostatní oblečení, mají speciální požadavky na údržbu a praní. Zde se dovíte jak pečovat o vaše nové plavky, aby vydržely co nejdéle a zachovaly si svoje vlastnosti. Díky vaší péči budou plavky dlouhodobě stejně pevné a krásně barevné, jako když jste je koupili.

Jak se rozcvičit před plaváním?

Před tenisem, volejbalem, běháním či posilováním je vhodné se rozcvičit. Proč by plavání mělo být výjimkou? Ačkoliv je plavání k lidskému tělu velmi šetrné, jedná se stále o fyzickou aktivitu, která dá vašim svalům zabrat, a proto je dobré je všechny před skokem do bazénu protáhnout, uvolnit a prohřát. 

Jak začít s kondičním plaváním?

Občas si zajdete na bazén, kde si plavete ala paní radová, a na koupališti si klidně zaplavete se slunečními brýlemi. Vedle však plavci v čepičkách dávají jeden bazén za druhým, kloužou vodou jak rybičky a každý bazén zakončí efektní obrátkou.  A vy jim vlastně trochu závidíte! Chcete také umět plavat nebo se prostě jen zlepšit a plavání si užívat ještě více, než doteď? Začněte s kondičním plaváním! No jo, to se lehko řekne - ale jak na to? 

  • 99% spokojených zákazníků
  • 4 613 ks zboží máme na skladě
  • 167 zákazníků online