Sportoviny

Radíme s výběrem

Jaké jsou typy plavek?

Proč mají jedny plavky dlouhé nohavčky a jiné krátké? Jaké jsou typy zad u dámských jednodílných plavek? Existují i dvoudílné dámské sportovní plavky? Pojďte se s námi podívat, co nabízí pestrý plavecký trh a z čeho si můžete vybrat.

Jak vybrat sportovní plavky

Sportovní plavky, to je něco uplně jiného, než když si v Tescu koupíte bikiny či koupací šortky. Sportovní plavky jsou vlastně sportovní pomůckou, a tedy něčím, co si musíte pořádně vybrat, co vám musí skvěle padnout, abyste se při plavání cítili příjemně a pohodlně.

Jak vybrat plaveckou čepičku?

Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být určitě závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou. 

Materiály plaveckých čepic

Plavecké čepice se vyrábí z mnoha materiálů. My vás provedeme těmi neznámějšími, nejvíce kupovanými a používanými. Každý z nich má své výhody i nevýhody. 

Jak vybrat plavecké packy?

Plavecké packy jsou skvělým pomocníkem pro zpestření tréninku, pro zlepšení techniky i posílení určitých svalových partií. Pacek je však více druhů, je tedy dobré vědět, po kterých sáhnout pro první tempa a po kterých jako ostřílený plavec. 

Jak vybrat plavecké ploutve?

Plavecké ploutve jsou skvělým společníkem pro začínající i zkušené plavce. Zpestřují trénink, urychlují plavání a pomáhají správné poloze těla ve vodě. Je však potřeba vědět, jaké ploutve si vybrat, aby trénink byl radostí a ne utrpením.

K čemu je plavecký šnorchl?

Plavecký šnorchl, tedy ten čelní, ne potapěčský, se stal častým společníkem plavců na bazénu. K čemu slouží a k čemu je dobrý?

K čemu jsou odporové plavky?

Jak už název napovídá, odporové plavky zvyšují odpor proti vodě a tím ztěžují a zintenzivňují trénink. 

Jak vybrat plaveckou desku a piškot?

Plavecká deska a plavecký piškot jsou nejuniverzálnější podpůrné pomůcky pro první tempa v bazénu. Plavci pomáhají udržet ideální polohu těla ve vodě či zachovat správný směr plavání. Desky jsou navíc z pěnového materiálu a díky svému vztlaku nadnáší a slouží jako opora pro ty, kteří se plavat teprve učí nebo mají z vody strach. Pojďte se podívat, jaké jsou druhy a jak zvolit tu správnou desku či piškot.

K čemu je plavecká deska?

Plavecká deska je nejuniverzálnější pomůcka pro plavecký trénink. Plavat s ní mohou děti i dospělí a díky různým variacím s ní lze trénovat všechny plavecké způsoby. V neposlední řadě je deska skvělým zpestřením plaveckého tréninku. 

  • 99% spokojených zákazníků
  • 4 613 ks zboží máme na skladě
  • 174 zákazníků online