Sportoviny

Příběhy plavců

Přiznání plavců

Poznáte se? Na co myslíte při plavání? Napište nám také svoje přiznání do komentáře. :-)

"Děti mají tolik energie a potenciálu!" pochvaluje si majitelka plavecké školy

Vlasta Dlouhá je hrdou majitelkou plavecké školy Vodníček ® a Black Sharks ®, ve které spolu se svým týmem učí děti plaveckému umění. Přečtěte si, co je pro děti nejlepší a jak takové plavecké začátky probíhají. 

“Akvabely jsou velmi náročný sport, lidé si to jen neumí představit,” říká trenérka Kateřina z SK Neptun Praha.

Synchronizované plavání je známé spíše pod pojmem akvabely a jedná se o kombinaci plavání, gymnastiky a tance. Výsledkem je umělecké dílo v bazénu, které v sobě skrývá nejen ladnost, ale také dřinu a náročné tréninky. Abychom vám tento sport představili, zúčastnili jsme se ranního tréninku týmu SK Neptun Praha a popovídali si s trenérkou Kateřinou :-)

Inspirativní plavci, které stojí za to sledovat ;-)

Máme sice po olympiádě v Riu, ale to pro plavce neznamená, že mají leháro. Ba naopak, každý den kruté vstávání na ranní tréninky a odpoledne návrat k bazénu. Taky si občas říkáte, co ti plavci vlastně kromě plavání dělají? My jo, tak jsme se na ně koukli z blízka a teď vám prozradíme, které plavce stojí za to sledovat.

Plavčíkem za oceánem

Iveta a Standa vyměnili vysokoškolská skripta za plavky a odlétli plavčíkovat do USA. Z dnešního dvojrozhovoru proto sálá kuráž a nadšení z nových zážitků. Skvělé motivační čtení, pokud si také pohráváte s myšlenkou vyjet za dobrodružstvím do světa ;-)

Mládí na bazénu - rozhovor s plavkyní Martičkou Tauchmanovou

Focení plavek s Martičkou byla jízda, ale i proto jsme ji do ateliéru pozvali. Energii, nadšení a úsměvy rozdává na všechny strany a ochotně nám odpověděla na pár otázek. Tak směle čtěte a dozvíte se, co se honí hlavou mladým plavcům ;-)   

Rozhovor s triatlonistou Tomášem Svobodou

Tentokrát jsme v ateliéru přivítali úspěšného triatlonistu Tomáše Svobodu. A protože je Tom zvyklý zvládat více disciplín naráz, s přehledem nám při pózování ještě odpovídal na otázky ;-)

Jak se plave v Dánsku

Napadlo vás někdy, jaká je plavecká kultura v jiných zemích? Jestli se plave na světě stejně, nebo má každá země své libůstky? Dneska se dozvíte, jaké specialitky vás potkají na bazéně v Dánsku. A to díky Míše, která hájí barvy Sportex party právě na severu ;-)

Brad Snyder: ztratil zrak ve válce, rok nato vybojoval paralympijské zlato

Letní paralympijské hry v Riu startuj za 5 dní. A je jisté, že se na startovní čáře všech disciplín  sejde celá plejáda silných životních příběhů. Americký plavec Brad Snyder z Finis týmu se vrhá do bazénu jen se čtyřmi smysly. O zrak ho připravila válka, ale už rok po tragickém zranění poslouchal hymnu na stupínku paralympiády v Londýně. Co mu pomohlo překonat temné životní období? A jak svůj handicap vnímají ostatní paralympijští sportovci, kteří původně sloužili pro svou vlast v armádě?

Mallory Weggemann - cesta k paralympijskému zlatu

Před časem jste si mohli přečíst příběh plavkyně Diany Nyad, která si splnila svůj odvážný sen po šedesátce. Dnes vám představíme Mallory Weggemann, mladičkou plavkyni z Finis týmu, která v osmnácti letech skončila na vozíku. A právě plavání jí dodalo sílu k tomu, aby se s touto ránou osudu popasovala vskutku se ctí. Zvládla to skvěle. Jako důkaz jejího odhodlání se jí na krku blýská zlatá medaile z paralympiády v Londýně. Ale cesta za touto trofejí nebyla jen tak...

  • 99% spokojených zákazníků
  • 4 613 ks zboží máme na skladě
  • 172 zákazníků online