Sportoviny

Jak vybrat sportovní plavky

Sportovní plavky, to je něco uplně jiného, než když si v Tescu koupíte bikiny či koupací šortky. Sportovní plavky jsou vlastně sportovní pomůckou, a tedy něčím, co si musíte pořádně vybrat, co vám musí skvěle padnout, abyste se při plavání cítili příjemně a pohodlně.

Jaké jsou typy plavek?

Proč mají jedny plavky dlouhé nohavčky a jiné krátké? Jaké jsou typy zad u dámských jednodílných plavek? Existují i dvoudílné dámské sportovní plavky? Pojďte se s námi podívat, co nabízí pestrý plavecký trh a z čeho si můžete vybrat.

Druhy a tvary plaveckých čepic

Jak se správně orientovat v plaveckých čepičkách a proč jsou některé dražší a vypadají jinak? Pojďte se podívat, jaké mají čepičky střihy a jak se vyrábí. 

Materiály plaveckých čepic

Plavecké čepice se vyrábí z mnoha materiálů. My vás provedeme těmi neznámějšími, nejvíce kupovanými a používanými. Každý z nich má své výhody i nevýhody. 

Jak vybrat plaveckou čepičku?

Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být určitě závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou. 

Jak vybrat plavecké packy?

Plavecké packy jsou skvělým pomocníkem pro zpestření tréninku, pro zlepšení techniky i posílení určitých svalových partií. Pacek je však více druhů, je tedy dobré vědět, po kterých sáhnout pro první tempa a po kterých jako ostřílený plavec. 

Jak se starat o desku a piškot?

Funkční vlastnosti plaveckých desek a piškotů vlastně nelze ohrozit, protože díky svým materiálům budou mít stále vztlak a budou nadnášet. Ovšem kdo by chtěl přijít na bazén s deskou, která vypadá, že večer předtím posloužila jako myší večeře? 

Jak se starat o plaveckou čepičku?

Ano, i obyčejná silikonová čepička na plavání ocení, pokud se o ni budete hezky starat. Za odměnu vám bude společnicí na spoustu uplavaných bazénů. Ovšem pozor, nesmrtelnost čepičky naše tipy nezajistí. 

Jak se starat o plavecké brýle?

Právě jste uplavali první bazény s novými brýlemi a nemůžete si vynachválit, jak krásně sedí a jak dobře se přes ně kouká? Aby to takto vydrželo co nejdéle, je potřeba brýlím věnovat určitou péči.

Jak se starat o šnorchl?

Plavecký šnorchl, stejně jako další plavecké pomůcky a vybavení, potřebuje určitou péči, aby vám byl společníkem v bazénu po dlouhou dobu. Obecné pravidlo? Šnorchl má rád sucho a tmu.

  • 98% spokojených zákazníků
  • 4 953 ks zboží máme na skladě
  • 217 zákazníků online