Sportoviny
123102022

Plavání v těhotenství

Harmonizační plavání pro těhotné je ideální relaxací pro ženy v jakékoliv fázi těhotenství, protože kde jinde by i devítiměsíční bříško mělo být menší překážkou, než ve vodě? O výhodách jsme si popovídali s Danou Lesovou, instruktorkou plavání pro těhotné z plavecké školy Ve vodě doma. 

Jak správně zvolit velikost plavek?

Plavky musí výborně sedět, nesmí se nikde krčit, nesmí nikde plandat. Problémem je, že na trhu je více výrobců a jejich číslování se může lišit. Aby pro vás byl výběr jednodušší, nabízíme přehledně velikostní tabulky tří největších výrobců plavek. 

Jak vybrat sportovní plavky

Sportovní plavky, to je něco uplně jiného, než když si v Tescu koupíte bikiny či koupací šortky. Sportovní plavky jsou vlastně sportovní pomůckou, a tedy něčím, co si musíte pořádně vybrat, co vám musí skvěle padnout, abyste se při plavání cítili příjemně a pohodlně.

Jaké jsou typy plavek?

Proč mají jedny plavky dlouhé nohavčky a jiné krátké? Jaké jsou typy zad u dámských jednodílných plavek? Existují i dvoudílné dámské sportovní plavky? Pojďte se s námi podívat, co nabízí pestrý plavecký trh a z čeho si můžete vybrat.

Druhy a tvary plaveckých čepic

Jak se správně orientovat v plaveckých čepičkách a proč jsou některé dražší a vypadají jinak? Pojďte se podívat, jaké mají čepičky střihy a jak se vyrábí. 

Materiály plaveckých čepic

Plavecké čepice se vyrábí z mnoha materiálů. My vás provedeme těmi neznámějšími, nejvíce kupovanými a používanými. Každý z nich má své výhody i nevýhody. 

Jak vybrat plaveckou čepičku?

Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být určitě závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou. 

Jak vybrat plavecké packy?

Plavecké packy jsou skvělým pomocníkem pro zpestření tréninku, pro zlepšení techniky i posílení určitých svalových partií. Pacek je však více druhů, je tedy dobré vědět, po kterých sáhnout pro první tempa a po kterých jako ostřílený plavec. 

Jak se starat o desku a piškot?

Funkční vlastnosti plaveckých desek a piškotů vlastně nelze ohrozit, protože díky svým materiálům budou mít stále vztlak a budou nadnášet. Ovšem kdo by chtěl přijít na bazén s deskou, která vypadá, že večer předtím posloužila jako myší večeře? 

Jak se starat o plaveckou čepičku?

Ano, i obyčejná silikonová čepička na plavání ocení, pokud se o ni budete hezky starat. Za odměnu vám bude společnicí na spoustu uplavaných bazénů. Ovšem pozor, nesmrtelnost čepičky naše tipy nezajistí. 

123102022
  • 99% spokojených zákazníků
  • 4 642 ks zboží máme na skladě
  • 272 zákazníků online